رادار انصراف نگهبان داوطلبان اخبار سیاسی و اجتماعی

رادار: انصراف نگهبان داوطلبان اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ابرقهرمان های سینما چه کسانی هستند؟

آخرین فیلم «مرد عنکبوتی» با نام «بازگشت به خانه» به تازگی در سینماهای دنیا به روی پرده رفته و فروش بالایی داشته هست؛ شخصیت «مرد عنکبوتی» یکی از چند ابر قهرمان س

ابرقهرمان های سینما چه کسانی هستند؟

ابرقهرمان های سینما چه کسانی هستند؟

عبارات مهم : سینما

آخرین فیلم «مرد عنکبوتی» با نام «بازگشت به خانه» به تازگی در سینماهای دنیا به روی پرده رفته و فروش بالایی داشته هست؛ شخصیت «مرد عنکبوتی» یکی از چند ابر قهرمان سینما است که طرفدارهای زیادی دارد؛ ولی ابرقهرمان های دیگر سینما چه کسانی هستند؟

به گزارش دیباچه، آخرین فیلم «مرد عنکبوتی» با نام «بازگشت به خانه» به تازگی در سینماهای دنیا به روی پرده رفته و فروش بالایی داشته هست. این فیلم با بازی تام هولاند در این فیلم نقش مرد عنکبوتی را بازی می کند.

ابرقهرمان های سینما چه کسانی هستند؟

«بازگشت به خانه» دومین بازسازی مجموعه فیلم های «مرد عنکبوتی» است.

نگاهی کوتاه به سینما از گذشته تا کنون گویای این است که فیلمهای ابر قهرمانی هر لحظه مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرند. سینما ابرقهرمان های زیادی به خود ندیده، ولی همان تعداد معدود که بسیار مشهورند، کماکان راجع به ارزش فیلم ساخته می شود.

آخرین فیلم «مرد عنکبوتی» با نام «بازگشت به خانه» به تازگی در سینماهای دنیا به روی پرده رفته و فروش بالایی داشته هست؛ شخصیت «مرد عنکبوتی» یکی از چند ابر قهرمان س

نگاهی به ابرقهرمان های معروف سینما خالی از لطف نیست.

بتمن

«بتمن» یا مرد خفاشی یک شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب های کامیک آمریکایی انتشار یافته به وسیله دی سی کامیکس است که تاکنون در فیلم، مجموعه تلویزیونی و بازی های ویدئویی بی شماری حضور یافته است.

این شخصیت به وسیله باب کین (طراح) و بیل فینگر (نویسنده) خلق شد و نخستین بار در شمارهٔ ۲۷ مجموعه کمیک های کاراگاهی (مه ۱۹۳۹) حضور یافت. به این شخصیت با القابی مانند «مبارز شنل پوش» «شوالیه تاریکی» و «بزرگ ترین کارآگاه دنیا» نیز اشاره می شود.

ابرقهرمان های سینما چه کسانی هستند؟

بروس وین، هویت مخفی شدهٔ پشت نقاب بتمن هست. بروس وین میلیونر، تاجر و نیکوکار آمریکایی هست. والدین او در کودکی جلوی چشمان او به قتل رسیدند و از آن زمان، وی قسم خورد که از تبهکاران انتقام بگیرد و عدالت را به جامعه بازگرداند. وین تمرینات بدنی و فکری خاص ای را پشت سر گذاشت و با لباسی ایده گرفته از خفاش، به مبارزه با جنایت کاران می پردازد.

بتمن در شهر خیالی گاتهام سیتی به فعالیت می پردازد و در مبارزه اش با جرم و جنایت افرادی او را یاری می کنند: رابین، خدمتکارش آلفرد پنی ورث، کمیسر پلیس جیمز گوردون و بت گرل. او با انواع مختلفی از خلافکاران مبارزه می کند که به آن ها «گالری مجرمین» نیز گفته می شود از جمله: جوکر، پنگوئن، ریدلر، زن گربه ای، آقای فریز، دوچهره، رأس الغول و مترسک. بر خلاف اغلب ابرقهرمانان، او دارای توانایی های ابرانسانی نیست و از هوش، مهارت های کارآگاهی، علم و فناوری، ثروت، شجاعت، هنرهای رزمی، اراده ای تسخیرناپذیر، وحشت و ارعاب جهت مبارزه با جنایت کاران استفاده می کند.

آخرین فیلم «مرد عنکبوتی» با نام «بازگشت به خانه» به تازگی در سینماهای دنیا به روی پرده رفته و فروش بالایی داشته هست؛ شخصیت «مرد عنکبوتی» یکی از چند ابر قهرمان س

بتمن خیلی سریع بعد از معرفی اش محبوب شد و در سال ۱۹۴۰، انتشار کمیک بوک اختصاصی اش، بتمن، شروع شد. با گذشت دهه ها، تفاسیر مختلفی از این شخصیت ظهور کرد. بعدها چندین خالق کمیک، تلاش کردند تا این شخصیت را به ریشه های تاریک خود بازگردانند که این امر در شوالیه تاریکی بازمی گردد (۱۹۸۶) نوشتهٔ فرانک میلر به اوج خود رسید و به دنبال آن بتمن: شوخی مرگبار نوشتهٔ آلن مور و تیمارستان آرکام: منزل ای مهم بر روی زمین مهم نوشتهٔ گرنت موریسون منتشر شد. موفقیت وارنر برادرز در فیلم های بتمن، به محبوبیت این شخصیت در افکار عمومی کمک به سزایی کرده است.

به عنوان یک نماد فرهنگ آمریکایی، تاکنون اقتباس های زیادی از بتمن در رادیو، تلویزیون، فیلم ها، بازی های رایانه ای و اسباب بازی ها صورت گرفته هست. این شخصیت روانپزشکان را هم شیفتهٔ خود کرده و بسیاری از آن ها به دنبال فهم روان او هستند. در مه ۲۰۱۱، بتمن بعد از سوپرمن در رتبه دوم فهرست «۱۰۰ شخصیت کمیک بوکی برتر تاریخ» که به وسیله آی جی ان منتشر شد، قرار گرفت.

ابرقهرمان های سینما چه کسانی هستند؟

امپایر هم او را در رتبه دوم برترین شخصیت های کمیک بوکی تاریخ قرار داده هست. تاکنون بازیگرانی همچون لویس ویلسون، رابرت لووری، ادام وست، مایکل کیتون، کوین کانروی، وال کیلمر، جرج کلونی، کریستین بیل و بن افلک در نقش بتمن ظاهر شده است اند.

سوپرمن

«سوپرمن» شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب های کامیک آمریکایی انتشار یافته به وسیله دی سی کامیکس هست، که تا کنون در چندین فیلم، مجموعه تلویزیونی و بازی ویدئویی حضور یافته هست. این شخصیت به وسیله جری سیگل و جو شوستر خلق شد و نخستین بار در شماره ۱ مجله «کمیک های اکشن» ماه ژوئن سال ۱۹۳۸ به مردم معرفی شد.. «بتمن» با لقب مرد فولادی نیز یاد می شود.

کلارک کنت، هویت واقعی یا حداقل هویت زمینی «سوپرمن» هست. نام واقعی او کال ال هست. او در سیاره کریپتون بدنیا آمد ولی هنگامی که او بسیار کوچک بود سیاره اش در حال نابودی بود. پدر و مادر او کال را با سفینه ای به زمین فرستادند تا در اینجا که خورشید زرد است قدرت هایی بدست آورده و به قهرمان تبدیل شود. سفینه او در مزرعهٔ خانواده کنت فرود آمد.

هالک

«هالک»، شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب های کمیک انتشار یافته به وسیله مارول کامیکس است به وسیله استن لی و جک کربی جهت نخستین بار در هالک شگفت انگیز شماره ۱ام (مه ۱۹۶۲) خلق شد.

«هالک»، هیولایی جهش یافته انسان نما، عظیم الجثه و سبز رنگ است که زور زیادی داشته و نمی تواند خشمش را کنترل کند. هالک گاهی اوقات فوق تهاجمی و وحشی و گاهی باهوش و برنامه ریز نمایش داده شده است هست. او اکثراً به عنوان شخصیت برابر قهرمان دیده می شود.

هالک همان دکتر رابرت بروس بنر فیزیک دان می باشد؛ بنر نخستین بار هنگامی که که به صورت اتفاقی در معرض اشعه های بمب گامایی اختراع خودش قرار گرفت، به هالک تبدیل شد. حالا هر وقت بنر خشمگین شده است و یا زندگی اش در خطر باشد، به هالک تبدیل می شود. لی می گوید از دکتر جکیل و آقای هاید و هیولای فرانکنشتاین جهت خلق هالک الهام گرفته است.

با این که رنگ هالک در طی داستان ها تغییراتی کرده هست، او اغلب اوقات به رنگ سبز بوده هست. بند در زمانی که به هالک تبدیل می شود، زوری خارق العاده پیدا می کند که همین امر باعث عصبانی تر شدن او می شود. خود بنر می گوید: «هر چه هالک خشمگین تر، نیرومند تر!». البته به جز عصبانیت، احساست شدیدی چون وحشت و غم نیز باعث عوض کردن شکل بنر به هالک می شود.

زمان کودکی بنر، پدرش برایان بنر در منزل زیاد عصبانی می شد و مادر او را کتک می زد و جهت او عقده ای روانی از ترس، خشم و تخریبی که به وجود می آورد، ایجاد می کند. در اکثر داستان ها هم هالک و هم بنر به خاطر خرابکاری های به وجود آمده به وسیله هالک، تحت تعقیب ارتش آمریکا هستند. تکه کلام های معروف هالک مانند “هالک قویترینه!” و “هالک له می کنه!” تأثیر زیادی فرهنگ و میم خیابانی داشته است.

از هالک در رسانه های زیادی استفاده شده است هست. از معروف ترین آن ها می توان به سریالی با بازیگری بیل بیکسی در نقش دکتر بنر و لو فریگنو در نقش هالک و پنج فیلم سینمایی با بازیگری اریک بانا، ادوارد نورتون و مارک روفالو در نقش دکتر بروس بنر اشاره کرد. او همچنین در چندین انیمیشن تلویزیونی حضور داشت. جهت ایجاد هالک در فیلم های هالک هالک شگفت انگیز و انتقام جویان و چندین بازی ویدئویی از تکنینک های کامپیوتری استفاده شده است است.

مردعنکبوتی

«مرد عنکبوتی»، شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب های کمیک انتشار یافته به وسیله مارول کامیکس هست. او به وسیله استن لی نویسنده و خالق چندین ابرقهرمان معروف مارول و طراح چیره دستی به نام استیو دیتکو خلق شده است است.

در واقع در آن وقت سردبیر مارول چون پیتر پارکر یک نوجوان بود و فکر می کرد نوجوانان حتماً باید دستیار باشند با ورود او به دنیای کمیک استریپ مخالفت کرد؛ ولی استن لی پیتر پارکر را وارد یک کمیک کم فروش مارول بنام فانتزی شگفت انگیز کرد و این کمیک رکورد فروش ها را شکست، و بالأخره مرد عنکبوتی هم صاحب یک کمیک استریپ مختص به خود بنام «مرد عنکبوتی شگفت انگیز» شد که بعد از ۷۰۰ شماره آخر یافت و کمیک استریپی تازه بنام «مردعنکبوتی برتر» جای او را جهت مدتی گرفت و بعد از ۳۲ شماره دوباره این سری برگشت؛ البته مرد عنکبوتی کمیک استریپ های فرعی زیادی تا بحال داشته است.

واژه های کلیدی: سینما | انتشار | سینمایی | مردعنکبوتی | مرد عنکبوتی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs